• Projektowanie i wykończenie nieruchomości pod klucz

Home Staging

Co to jest Home Staging?

Home staging to metoda przygotowania nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu, znana na świecie od lat 70-tych XX wieku. Pierwsze założenia tej metody opracowała i zastosowała w praktyce w 1972 roku, amerykańska projektantka wnętrz Barbara Schwarz. Proste zasady i skuteczność działania szybko zyskały liczne grono zwolenników w USA, a z czasem również na całym świecie. Techniki home stagingu są stosowane od dawna na rynkach zachodnich przy sprzedaży oraz wynajmie nieruchomości.

Nieruchomości przygotowane przez home stagera sprzedają się,
w czasie krótszym o ~40% i w cenie korzystniejszej o ~10%.

Home Staging, a statystyka

 • ~10% korzystniejsza cena – O tyle średnio wzrasta wartość nieruchomości po przeprowadzeniu home stagingu (według badań National Association of Realtors w USA).
 • ~2 razy szybsza sprzedaż – Analizy porównawcze wykazują, że nieruchomości po zastosowaniu usługi home stagingu prawie dwukrotnie szybciej znajdują swoich nabywców.
 • ~30 sekund na przekonanie – Po takim czasie od przekroczenia progu, klient już wie czy kupi Twoją nieruchomość. Dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko jeden raz.
 • Profesjonalne zdjęcia wnętrz – Zainteresowanie nieruchomością wzrasta, im lepsze i ciekawsze jest zdjęcie. Według raportu magazynu „Estate”, 89% ankietowanych prędzej wybierze ofertę ze zdjęciami wysokiej jakości.
 • Skuteczniejsza sprzedaż lub wynajem – Home staging jest skuteczniejszy w skłonieniu potencjalnego Klienta do wynajęcia lub kupna nieruchomości, niż obniżenie ceny nieruchomości. Z reguły koszty home stagingu są znacznie mniejsze, niż kwota rabatu udzielona najemcy lub kupującemu przez wynajmującego lub sprzedającego daną nieruchomość.

Kto powinien skorzystać z usługi Home Stagingu?

 • Każdy kto właśnie zamierza sprzedać lub wynająć mieszkanie;
 • Każdy kto już od dłuższego czasu oczekuje na kupca i nie wie dlaczego ten się jeszcze nie zjawił;
 • Każdy kto szuka sposobu na ciekawe zaprezentowanie swojej oferty;
 • Każdy kto nie wie jak zaciekawić oglądających już wystawionym na sprzedaż mieszkaniem.

Dlaczego warto skorzystać z usługi Home Staging?

 • Home stager obiektywnie oceni nieruchomość i wyeliminuje wady, z których właściciel często nie zdaje sobie sprawy, a mogą być powodem dla którego klienci rezygnują z zakupu bądź wynajmu owej nieruchomości.
 • Proponujemy proste i niedrogie zabiegi, które wydobędą potencjał każdej nieruchomości.
 • Odświeżone, posprzątane, profesjonalnie zaaranżowane i sfotografowane mieszkanie szybko znajdą nowych właścicieli!
 • W dzisiejszych czasach, ludzie często nie mają czasu urządzać mieszkań, czy domów i chcą się wprowadzić do gotowych wnętrz, więc kiedy widzą, że będą musieli włożyć dużo pracy w ich wykończenie, są zniechęceni.

Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie,
więc powinno ono być w 100 % pozytywne.

Poszukiwane cechy nieruchomości

Stosując Home Staging można sprawić aby nieruchomości posiadała cechy poszukiwane przez potencjalnych inwestorów i zwiększyć szansę na finalizację transakcji na oczekiwanych przez naszych Klientów warunkach.

Przestrzeń

To najważniejszy cel dla potencjalnego inwestora. Pozbycie się z mieszkania zbędnych i niepotrzebnych mebli wprowadzi we wnętrzu przestrzeń.

Kolory

Jasne i stonowane kolory, wywołujące pozytywny nastrój we wnętrzu. Należy eliminować krzykliwe kolory oraz bardzo wyraziste wzory.

Zieleń

Świeże pachnące kwiaty są sprawdzonym elementem skutecznie podnoszącym walory wnętrza. Zieleń w donicach pozytywnie wpływa na potencjalnych inwestorów, stwarzając atmosferę przytulności.