• Projektowanie i wykończenie nieruchomości pod klucz

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim – kiedy zacząć?

remont mieszkania

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim – kiedy zacząć?

Decydując się na mieszkanie w stanie deweloperskim, trzeba pamiętać o jego wykończeniu. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można samemu zadecydować o tym, jak ma być urządzone wnętrze – od koloru farb po meble. W zależności od preferencji osoby mającej zamieszkać w danym lokum jego dostosowanie do potrzeb będzie nieco inne. Dlatego dobrze skorzystać z usług doświadczonej w tej kwestii firmy.

Wykończenie mieszkania – o czym należy pamiętać?

Wykończanie mieszkania deweloperskiego trzeba zacząć praktycznie od początku. Wybierając podłogę, warto zastanowić się nad typem paneli tak, aby pasowały do planowanego koloru ścian. Nie mniej istotny jest wybór kafelek w łazience czy też kuchni. W pomieszczeniach mokrych należy również zastanowić się nad płytkami ściennymi, a także nad barwą farb w innych pomieszczeniach. W dokonaniu decyzji może pomóc określenie stylu, w jakim ma być zaaranżowane mieszkanie. W pomieszczeniu utrzymanym w stylu nowoczesnym warto stawiać na stonowane barwy, a np. retro lubi kontrasty. Nie mniej istotny jest wybór drzwi. Można postawić na wariant klasyczny – zabudowany albo przeszklony. Wybór zależy od preferencji Klienta.

Wykonywanie tych wszystkich prac samodzielnie jest zajęciem czasochłonnym i wśród codziennych obowiązków nie zawsze można się im w pełni poświęcić. W takiej sytuacji warto zlecić wykończenie mieszkania wyspecjalizowanej firmie, która w swojej ofercie ma dostępne specjalne pakiety, obejmujące dany zakres prac np. standardowy lub rozszerzony w wersji gold. Osoby decydujące się na to rozwiązanie nie muszą zaprzątać sobie głowy malowaniem ścian, sufitów oraz wykończeniem podłóg, co jest bardzo komfortowe i pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć nerwów związanych z remontem. Klienci mogą również wybrać odpowiadającą ich gustom kabinę prysznicową czy klamki do drzwi. Mieszkańcy muszą tylko zatroszczyć się o kupno dodatków, dywaników czy mebli do poszczególnych pomieszczeń.