• Projektowanie i wykończenie nieruchomości pod klucz

Ponadczasowe style wnętrz

kuchnia skandynawska stół

Ponadczasowe style wnętrz

Ilość pomysłów które pojawiają się w mojej głowie natchnęły mnie do rozpoczęcia pracy nad pisaniem swojego bloga. Na co dzień jestem z zawodu urbanistą i architektem. Z czasem jednak projektowanie wnętrz, czyli moja ulubiona pasja, zajmuje mi coraz więcej czasu.

Moją wielką inspiracją jest styl skandynawski, jasne, proste wnętrza nie przeładowane nadmiarem mebli, urządzone prosto i funkcjonalnie. Jeśli chcielibyśmy aby nasze mieszkanie było ciepłe, przytulne i miało w sobie element domowej atmosfery warto wybrać ten styl. Najpopularniejsze kolory które przeważają w tego typu wnętrzach to: biel i wszelakiego rodzaju szarości. Elementem dopełniającym jest drewno- zazwyczaj w ciepłych odcieniach, materiały do dekoracji wnętrza o bogatej fakturze (bawełna, zamsz czy wełniane pledy zrobione na drutach). Podłoga w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim najczęściej wykonana jest z drewna. Drewniane deski mogą pozostać w swoim naturalnym odcieniu, często stosuje się także ich bielenie lub po prostu maluje farbą kryjącą na biało. Sposobem jest także pokrycie drewnianej podłogi matowym lakierem bądź olejem. Dopełnieniem każdej aranżacji wnętrza są meble (najczęściej białe lub szare), choć Ja w swoich aranżacjach wnętrz stawiam na nowoczesność i odważniejsze kolory mebli np:. bardzo modny ostatnio kolor miętowy czy zawsze uniwersalny kolor zielony w bogatej palecie jego odcieni. Dla tych którzy nie lubią starodawnych firan dobra informacja….tego nie ma w tym stylu. Okna ozdabiamy zasłonami z lekkich, lnianych i zwiewnych materiałów lub roletami w bardzo prostej formie. Dzięki tym prostym zabiegom można urządzić swoje mieszkanie tak by było jasne, przestronne i funkcjonalne i pełne naturalnego światła. Styl ten bardzo sprawdza się w małych wnętrzach, a przy zastosowaniu kilku niezbędnych trików sami możemy powiększyć naszą przestrzeń w której mieszkamy. Oto kilka przykładów wnętrz w stylu skandynawskim:

Drugi styl który ma oddane rzesze zwolenników to styl tradycyjny, jest uniwersalny, ponadczasowy i lubiany przez osoby w każdym wieku. Ponadczasowe rozwiązania kolorystyczne czyli biel, jasne beże i brązy to stonowane i bezpieczne barwy. W przypadku gdy np. przygotowujemy mieszkanie na sprzedaż czy pod wynajem warto wybrać ten styl, ponieważ jest on przyjaźnie odbieralny przez wiele osób. A to sprawia że ludzie chętnie będą chcieli przebywać w tego typu urządzonych wnętrzach, wtedy sprzedaż kupno czy wynajem będzie już tylko formalnością. Główną cechą salonu urządzonego w stylu klasycznym jest jasność, przestronność i stonowana, zazwyczaj naturalna kolorystyka – na ścianach królują biele i odcienie koloru beżowego (czasem brązowy lub szarości), a na podłodze najczęściej znaleźć można deski lub panele w różnych odcieniach drewna. Głównym elementem wyposażenia są meble proste i ponadczasowe, beż zbytnich udziwnień. W takim przypadku warto zdecydować się na meble zakupione w komplecie, co sprawia że wnętrze będzie spójnie aranżacyjnie. Oto kilka przykładów wnętrz w stylu tradycyjnym:

Zadowoleni z moich porad wnętrzarskich przyjaciele, znajomi oraz klienci namówili mnie na szerszą publikację realizacji i pomysłów z zakresu projektowania wnętrz.

W wyniku współpracy z klientami pojawiła się nowa usługa w ofercie mojej pracowni projektowej ArchDesign z siedzibą w Szczecinie. Kompleksowe wykończenie mieszkań “pod klucz”, bo o tym mowa, cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród osób, które kupiły nowe mieszkanie w stanie deweloperskim i chciałyby je kompleksowo wykończyć.

Pozdrawiam Agnieszka Romańczyk