• Projektowanie i wykończenie nieruchomości pod klucz

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

para przeprowadza się do nowego mieszkania

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Każdy najemca czy to będzie student, młode małżeństwo z dzieckiem czy pracownik korporacji będzie miał inne wymagania co do urządzenia wnętrza. Jest jednak kilka uniwersalnych zasad, którymi warto się kierować, przygotowując mieszkanie na wynajem.Neutralność i prostota

Podstawową zasadą jest neutralność wnętrza, która sprawi, że najemca będzie mógł sobie  wyobrazić funkcjonowanie w mieszkaniu na wynajem. Dlatego unikajmy wszelkich ozdób czy wyposażenia personalizującego wnętrze. Najemca ma się czuć jak u siebie, a nie jak u nas z wizytą. Najlepiej postawić na nowoczesny styl. Im prostsze będzie wyposażenie, tym łatwiej będzie można szybko je przearanżować w dowolny sposób.

Przestrzeń i funkcjonalność

Niezależnie od wielkości mieszkania ważna jest przestrzeń, dlatego nie wstawiajmy do mieszkania zbyt wielu mebli. Skupmy się na tych podstawowych, które są niezbędne. Ważne jest wyposażenie kuchni w dobry sprzęt oraz zapewnienie odpowiedniej ilości szafek do przechowywania. Istotne jest także zapewnienie miejsca na ubrania w przedpokoju oraz pojemnej szafy w sypialni. Ustawmy też regał,  na którym  zmieszczą się książki czy inne osobiste rzeczy lokatora.

Oświetlenie

Ważne jest, żeby wnętrze było jasne i dobrze oświetlone. Zadajmy, żeby do wnętrza wpadało jak najwięcej dziennego światła. Odsłońmy okna, nie wieszajmy ciemnych, ciężkich zasłon. Ponure wnętrze nie wygląda zachęcająco. Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt ciemno, zadbajmy o dodatkowe oświetlenie. Natomiast jeśli słońce operuje zbyt mocno, załóżmy rolety.

Jasne kolory i przytulne wnętrze

Jasne kolory powiększają i rozjaśniają wnętrze. Dlatego ściany najlepiej pomalować na biało. Biel sprawi, że mieszkanie będzie wyglądało świeżo i przestronnie. Do bieli łatwo tez dopasować inne elementy wnętrza. Przytulności dodadzą miękkie tkaniny i poduszki w neutralnych kolorach.

Podłogi

Pozytywne wrażenie zrobią porządne podłogi. Dla potencjalnego najemcy ważne jest, żeby były łatwe w utrzymaniu czystości. Nie kładźmy więc dywanów czy wykładzin, z którymi trudniej będzie sobie poradzić.