• Projektowanie i wykończenie nieruchomości pod klucz

Ile kosztuje remont mieszkania deweloperskiego?

remont mieszkania deweloperskiego

Ile kosztuje remont mieszkania deweloperskiego?

Mieszkanie w stanie deweloperskim, czyli ze wszystkimi mediami, ale bez wykończenia to świetny wybór dla osób, którym zależy na urządzeniu przestrzeni według swojego pomysłu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dostosowanie lokum do swoich potrzeb wiąże się z nakładem finansowym. Warto więc na samym początku uwzględnić co ile może kosztować. Co wziąć pod uwagę aranżując mieszkanie?

Co trzeba wziąć pod uwagę, obliczając koszt remontu?

Planując wykończenie mieszkania, po pierwsze trzeba wziąć pod uwagę jego powierzchnię, a także wielkość poszczególnych pomieszczeń, ponieważ to od metrów kwadratowych zależy ilość potrzebnych materiałów. Należy też uwzględnić takie elementy jak skosy czy antresole. Podczas remontu lokum podstawowymi rzeczami są:

  • podłogi – trzeba zastanowić się, gdzie mają być położone kafelki, panele czy parkiet,
  • ściany i sufity – ich gruntowanie, malowanie oraz ozdabianie,
  • stolarka drzwiowa.

Nie można zapomnieć o tym, że specjalnego zagospodarowania będzie wymagała łazienka, ze względu na panującą w niej wilgotność. Należy tu też zamontować wannę, prysznic, WC oraz umywalkę. Oczywiście cena będzie zależeć od jakości użytych materiałów oraz ich ilości. Chcąc od razu po remoncie zamieszkać w danym lokum, trzeba również uwzględnić cenę sprzętu RTV i AGD oraz mebli. 

Komu zlecić wykończenie mieszkania?

Remont mieszkania deweloperskiego jest pracochłonnym i skomplikowanym przedsięwzięciem, dlatego warto zlecić to zadanie firmie zewnętrznej. Zajmie się ona indywidualną wyceną, przygotowaniem projektu aranżacji, a także dostarczy odpowiednie materiały budowlane. Co więcej, zostanie oszacowany czas potrzebny na wykończenie mieszkania oraz całkowity koszt realizacji. Stawiając na takie rozwiązanie, nie trzeba tracić czasu na szukanie odpowiednich materiałów ani na robociznę. Dzięki gwarancji można mieć pewność, że w mieszkaniu będzie odpowiedni standard oraz na czas zrobione, a mieszkańcy będą martwić się jedynie przeprowadzką.