• Projektowanie i wykończenie nieruchomości pod klucz

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Wykończenie nowego domu lub mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Wymaga to sporo czasu, zaangażowania, dobrych pomysłów na wykorzystanie przestrzeni, licznych wizyt w sklepach i hurtowniach.

 Wiele osób podejmuje się tego wyzwania samodzielnie, jednak nie zawsze przynosi to dobre rezultaty. Czasem trudno przenieść własne pomysły na rzeczywistość. Osoba, która nie zajmuje się zawodowo projektowaniem może nie być w stanie znaleźć najlepszych rozwiązań do swojej przestrzeni. Podczas samodzielnego projektowania wnętrz mogą też pojawić się różnego rodzaju pomyłki, które szybko doprowadzą do przekroczenia budżetu. Dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług architekta wnętrz.

Jakie korzyści daje współpraca z architektem?

Urządzenie nawet niewielkiego mieszkania to przedsięwzięcie bardzo czasochłonne. Bardzo trudno pogodzić je z pracą zawodową i innymi obowiązkami. Wykończenie wnętrza pod klucz zajmuje naprawdę dużo czasu, jeśli nieruchomość jest w stanie deweloperskim. Rozwiązaniem tego problemu może być zatrudnienie architekta wnętrz, który znajdzie najlepsze rozwiązania, wykona projekt, zajmie się wyszukiwaniem wszystkich niezbędnych materiałów i mebli, a w razie potrzeby pomoże też w znalezieniu odpowiednich wykonawców. Architekt będzie nadzorował postępy w pracach, tak aby przedsięwzięcie zakończyło się w ustalonym czasie. Konieczność rozwiązywania wszelkich problemów pojawiających się podczas pracy wykonawców to również zadanie architekta. Pozwala to zaoszczędzić wiele nerwów jego klientom.

Wbrew pozorom zatrudnienie architekta to również oszczędność pieniędzy. Budżet zawsze jest ustalany wspólnie z klientem, a zadaniem architekta jest zrealizowanie projektu, nie przekraczając go. Skorzystanie z usług architekta gwarantuje, że nie zdarzą się żadne pomyłki. Wszystkie pomiary będą wykonane prawidłowo, a całość będzie wyglądała tak, jak było to zaplanowane. Również współpraca z podwykonawcami nie przyniesie żadnych niemiłych niespodzianek w postaci wyższych kosztów ich pracy, niż ustalone, ponieważ szkice i rysunki techniczne wykonane przez architekta ułatwią szczegółową wycenę. Ponadto architekt wnętrz dzięki doświadczeniu w branży posiada wiele kontaktów i zniżek, które pozwolą mu nabywać wysokiej jakości produkty w korzystnych cenach.

Często osoby planujące remont uważają, że samodzielnie stworzą wymarzone wnętrze, odzwierciedlające ich wizję. Profesjonalny architekt wnętrz potrafi wysłuchać swoich klientów i poznać ich preferencje, aby stworzyć projekt, który będzie idealnie odzwierciedlał ich pragnienia. Architekt współpracuje ze swoimi klientami i uwzględnia ich wszystkie życzenia i potrzeby. Ponadto jest w stanie przedstawić niestandardowe rozwiązania, które sprawią, że wnętrze będzie niepowtarzalne. Pomoc specjalisty jest również bardzo przydatna w przypadku małych przestrzeni. Architekt wnętrz potrafi tak zaprojektować małą przestrzeń, aby optycznie ją powiększyć, a przede wszystkim umieścić wszystkie elementy, których klient potrzebuje. Zatrudniając architekta wnętrz, można mieć pewność, że wnętrze będzie dobrze wyglądało nie tylko zaraz po zakończeniu remontu, ale też za kilka lat. Specjalista w swoim fachu potrafi urządzić domy i mieszkania tak, aby ich wystrój był ponadczasowy.