• Projektowanie i wykończenie nieruchomości pod klucz

Co to znaczy kompleksowe wykończenie „pod klucz” ?

para remontująca mieszkanie

Co to znaczy kompleksowe wykończenie „pod klucz” ?

Nowo zakupione mieszkanie daje Właścicielom dużo radości, to nowy etap życia, nowe perspektywy i marzenia. Gdy z szerokiej oferty deweloperów wybierzemy już wymarzone „m”, spełniające nasze najdrobniejsze wymagania, automatycznie przechodzimy do następnego równie ważnego etapu. Czyli wykończenia naszego lokum, tak by móc w nim jak najszybciej zamieszkać.

Większość mieszkań sprzedaje się dziś w stanie niewykończonym (tzw. deweloperskim). Ten zakres może się jednak różnić w zależności od dewelopera i jest uzależniony od ceny za m2. Przeważnie są to mieszkania w których:

  • ściany pokryte są tzw. „gołym tynkiem” (widoczne są np. liczne bruzdy lub dziury w tynku – powierzchnia nie jest pokryta masą szpachlową, brak jest przygotowania powierzchni pod malowanie farbą;
  • wstawione są tylko drzwi wejściowe do mieszkania (brak jest drzwi i ościeżnic do poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu);
  • na podłogach znajduje się wylewka betonowa;
  • wstawione są okna oraz parapety zewnętrzne (zazwyczaj brak jest parapetów wewnętrznych).

Standardowo w mieszkaniu znajdują się instalacje: wentylacyjna, wodno-kanalizacyjna, grzewcza i elektryczna (wraz z gniazdkami elektrycznymi i włącznikami ) oraz grzejniki. I na tym koniec jeśli chodzi o wyposażenie i wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim.

Właściciel ma do wyboru zająć się samodzielnie wykończeniem mieszkania lub może to zlecić wykwalifikowanej firmie.

Opcja nr 1 może okazać się bardzo czasochłonna i niekoniecznie najtańsza. Bogata oferta marketów budowlanych oraz mnogość przedstawionej tam oferty materiałów wykończeniowych może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Jeszcze trudniejszym zadaniem jest znalezienie solidnej i wykwalifikowanej ekipy remontowej, która zajmie się wygładzeniem ścian, malowaniem, położeniem podłóg i listew przypodłogowych, wstawieniem drzwi i ościeżnic, kompleksowym wykończeniem łazienki itp. Na barki właściciela spada także niezwykle trudne zadanie jakim jest projekt wnętrza. Podsumowując samodzielna organizacja całego procesu wykończeniowego przy dzisiejszym tempie życia i braku czasu może być bardzo trudna.

Po przeanalizowaniu powyższej opcji okazuje się, że skorzystanie z fachowej pomocy może więc okazać się niezbędne.

Tutaj z pomocą przychodzi oferta naszej firmy Pracowni projektowej ArchDesign, czyli usługa kompleksowego wykończenia nieruchomości  „pod klucz”. Dlaczego warto zdecydować się na taką opcję wykończenia?

Bezstresowo pomożemy przejść przez cały proces wykończenia mieszkania. Każdy z Klientów otrzymuje doświadczonego projektanta architekta wnętrz, który przygotuje projekt aranżacji mieszkania, rysunki techniczne niezbędne na budowę, wizualizacje oraz listę niezbędnych materiałów do zakupienia. Firma w imieniu Klienta zajmie się zakupem oraz transportem wszystkich materiałów na budowę. Nasze wykwalifikowane ekipy wykończeniowe szybko i sprawnie wykonają całość prac. Dedykowany projektant zajmie się nadzorem całego procesu wykończeniowego, tak by Właściciel nie musiał się o nic martwić. Za naszego klienta zajmujemy się absolutnie wszystkim!

Proponujemy trzy pakiety wykończeniowe, z których każdy zawiera koszty:

  • projektu aranżacji wnętrza,
  • materiałów wykończeniowych,
  • ekipy budowlanej.

Pakiet STANDARD to podstawowe wykończenie nieruchomości Pakiet skierowany do osób które mają określony, niewygórowany budżet, zainteresowane są podstawowym wykończeniem nieruchomości lub kupiły swoje pierwsze lokum.

Drugi pakiet PREMIUM to komfortowe wykończenie nieruchomości. Pakiet przeznaczony jest dla Właścicieli którzy kupili nieruchomość o dużym metrażu, w szczególności rodzin z dziećmi. Klienci Ci mają zazwyczaj konkretne wymagania przy określonym budżecie, cenią jakość i estetyczne wykonanie, niekoniecznie w podstawowym białym kolorze.

Pakiet o wysokim standardzie wykończenia nieruchomości nazwaliśmy pakietem GOLD. Skierowany jest on do Klientów którzy cenią wysoki standard wykończenia oraz gwarantowaną jakość produktów. W aranżacji szukają odrobiny luksusu i wytchnienia w pięknie wykończonych wnętrzach swojej nieruchomości. W efekcie wyboru tego pakietu pragną stworzyć dla swojej rodziny wymarzony dom, uwzględniając indywidualne zapotrzebowania każdego z członków rodziny.

To i jeszcze więcej oferuje Pracownia projektowa ArchDesign wszystkim Klientom którzy zakupili mieszkanie w stanie deweloperskim w Szczecinie i chcieli by je wykończyć kompleksowo „pod klucz”.

Aby dowiedzieć się więcej serdecznie zapraszam do zakładki “Wykończenia wnętrz” na stronie mojej pracowni.