• Projektowanie i wykończenie nieruchomości pod klucz

Co oznacza kompleksowy projekt wnętrz?

projetk wnętrz

Co oznacza kompleksowy projekt wnętrz?

Większość osób korzysta z usług biura architektonicznego nie tylko podczas budowy domu, ale również w trakcie aranżacji wnętrz. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie całego domu w jednym stylu. Jeżeli chcemy, aby ktoś zaplanował nam wszystkie wnętrza włącznie z dodatkami i wszelkimi innymi detalami, to powinniśmy zdecydować się na kompleksowy projekt wnętrz.

Czym wyróżnia się kompleksowy projekt wnętrz?

Najważniejszą cechą kompleksowego projektu wnętrz jest jego zakres działania. Korzystając z tego rodzaju projektu wnętrz w Kołobrzegu, otrzymujemy pełen plan mieszkania wraz z dokładnymi wytycznymi, w których skład wchodzą:

  • Inwentaryzacja,
  • Kilka wersji układu funkcjonalnego, zwykle przedstawione w formie rzutów płaskich,
  • Trójwymiarowy model komputerowy układu funkcjonalnego który wybraliśmy, zgodny z naszymi preferencjami,
  • Wizualizację pomieszczeń w 3D,
  • Rozpiskę z materiałami wykorzystywanymi do prac wykończeniowych: okładzin ściennych, podłogowych, jak również rodzaje i kolory farb ściennych oraz listew przypodłogowych. Wszystko rozpisane w sposób jasny, z określeniem konkretnych ilości potrzebnych do wykończenia oraz miejscem zakupu,
  • Dobór drzwi, mebli, lamp, ceramiki i armatury, dywanów i zasłon czy kotar, również z zestawieniem ilościowym i namiarami na sklep,
  • Projekt kominka i schodów, jeżeli była o nich mowa,
  • Projekty wykonawcze dla ekipy wykończeniowej.

Korzystając z tego rodzaju projektu wnętrz możemy mieć pewność, że każde z pomieszczeń będzie w pełni funkcjonalne i wykonane zgodnie z naszymi potrzebami i preferencjami. Zaletą kompleksowego projektu wnętrz jest ścisła współpraca projektanta z właścicielem, dzięki czemu można pogodzić wyobrażenia klienta z planem architekta.

Wybierając kompleksowy projekt wnętrza, ustalamy z projektantem budżet przeznaczony na wykończenie mieszkania. Dzięki temu nie musimy się martwić o to, że koszty remontu nas zaskoczą. Skorzystanie z kompleksowego projektu wnętrz pozwala na bezstresowe wykończenie mieszkania w pięknym stylu, bez potrzeby jeżdżenia i szukania elementów dekoracyjnych czy pasujących odcieni farb. To wszystko zawarte jest już w kwocie, jaką zapłacimy za projekt.