• Projektowanie i wykończenie nieruchomości pod klucz

Category Archives: Blog

para przeprowadza się do nowego mieszkania

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Każdy najemca czy to będzie student, młode małżeństwo z dzieckiem czy pracownik korporacji będzie miał inne wymagania co do urządzenia wnętrza. Jest jednak kilka uniwersalnych zasad, którymi warto się kierować, przygotowując mieszkanie na wynajem.

“Czytaj więcej”

projekt domu

Czym różni się gotowy projekt domu od indywidualnego?

Pierwszym krokiem do budowy domu jest projekt. I chociaż każdy etap jest istotny – zagospodarowanie działki, projekt wnętrz, formalne kwestie dokumentów, wreszcie prace budowalne – to na etapie projektu podejmowane są decyzje najważniejsze. Nie dość, że to one gruntują resztę procesu; to one przesądzą o tym, jak będzie Ci się mieszkało w Twoim własnym kącie. Na tej płaszczyźnie pojawia się pytanie – projekt gotowy czy indywidualny?

“Czytaj więcej”

projetk wnętrz

Co oznacza kompleksowy projekt wnętrz?

Większość osób korzysta z usług biura architektonicznego nie tylko podczas budowy domu, ale również w trakcie aranżacji wnętrz. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie całego domu w jednym stylu. Jeżeli chcemy, aby ktoś zaplanował nam wszystkie wnętrza włącznie z dodatkami i wszelkimi innymi detalami, to powinniśmy zdecydować się na kompleksowy projekt wnętrz.

“Czytaj więcej”


remont mieszkania

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim – kiedy zacząć?

Decydując się na mieszkanie w stanie deweloperskim, trzeba pamiętać o jego wykończeniu. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można samemu zadecydować o tym, jak ma być urządzone wnętrze – od koloru farb po meble. W zależności od preferencji osoby mającej zamieszkać w danym lokum jego dostosowanie do potrzeb będzie nieco inne. Dlatego dobrze skorzystać z usług doświadczonej w tej kwestii firmy.

“Czytaj więcej”


ulotka projekt

Kiedy zacząć współpracę ?

Myślisz o pięknie urządzonym gustownym nowym mieszkaniu. Zapoznałeś się już z najnowszymi ofertami lokalnych deweloperów. Twoje marzenie o nowym M jest już coraz bliżej.

Niestety codzienne obowiązki wypełniają szczelnie Twoje 24h, i nie masz czasu odwiedzać sklepów budowlanych, szukać ekipy wykończeniowej czy sprawdzać postępy prac.

“Czytaj więcej”

łazienka przed i po

Przykład realizacji mieszkania „pod klucz”

Witam, w dzisiejszym wpisie przybliżę Wam jak wygląda przykład typowej realizacji. Czyli krok po kroku wykończenie mieszkania z usługą ” pod klucz” w ArchDesign. Mieszkanie przeznaczone do wykończenia zostało zakupione przez Klienta na jednym ze szczecińskich osiedli – Natural Park. Po dokonaniu odbioru M-3 od dewelopera w imieniu Właściciela, oceniono stan techniczny mieszkania oraz wykonano inwentaryzację. Wykończenie nieruchomości typowe, czyli na podłogach wylewka z betonu, ściany pokryte tynkiem, brak drzwi i ościeżnic, parapetów oraz niewykończona łazienka.

“Czytaj więcej”


para remontująca mieszkanie

Co to znaczy kompleksowe wykończenie „pod klucz” ?

Nowo zakupione mieszkanie daje Właścicielom dużo radości, to nowy etap życia, nowe perspektywy i marzenia. Gdy z szerokiej oferty deweloperów wybierzemy już wymarzone „m”, spełniające nasze najdrobniejsze wymagania, automatycznie przechodzimy do następnego równie ważnego etapu. Czyli wykończenia naszego lokum, tak by móc w nim jak najszybciej zamieszkać.

“Czytaj więcej”


wnętrze mieszkania

Urządzanie “pod klucz”

Witam wszystkich serdecznie, dzisiaj na moim blogu z wielką chęcią napiszę kilka informacji o moim najnowszym przedsięwzięciu czyli kompleksowym urządzeniu mieszkań “pod klucz”.

“Czytaj więcej”


kuchnia skandynawska stół

Ponadczasowe style wnętrz

Ilość pomysłów które pojawiają się w mojej głowie natchnęły mnie do rozpoczęcia pracy nad pisaniem swojego bloga. Na co dzień jestem z zawodu urbanistą i architektem. Z czasem jednak projektowanie wnętrz, czyli moja ulubiona pasja, zajmuje mi coraz więcej czasu.

“Czytaj więcej”

remont mieszkania deweloperskiego

Ile kosztuje remont mieszkania deweloperskiego?

Mieszkanie w stanie deweloperskim, czyli ze wszystkimi mediami, ale bez wykończenia to świetny wybór dla osób, którym zależy na urządzeniu przestrzeni według swojego pomysłu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dostosowanie lokum do swoich potrzeb wiąże się z nakładem finansowym. Warto więc na samym początku uwzględnić co ile może kosztować. Co wziąć pod uwagę aranżując mieszkanie?

“Czytaj więcej”