• Projektowanie i wykończenie nieruchomości pod klucz

Projekt koncepcyjny

Projekt koncepcyjny aranżacji domów i mieszkań we współpracy z projektantem wnętrz

Projekt koncepcyjny to bardzo ważny etap w aranżacji domu czy mieszkania. Właściwie bez opracowania spójnej koncepcji nie ma co zaczynać projektowania wnętrz. Tak, jak w przypadku budowy domu, tak i tutaj kluczową rolę odgrywają potrzeby i upodobania klienta. Dlatego każdą aranżację projektant wnętrz rozpoczyna od zebrania jak najbardziej szczegółowych danych od klienta.

Jakich informacji projektant wnętrz będzie potrzebował już na początku?

Chcemy przede wszystkim wiedzieć, jak chcesz rozplanować przestrzeń. Dobrze, jeśli od razu dasz nam znać, jakie funkcje będą pełnić poszczególne pomieszczenia. Powiedz, czego odczekujesz, np. czy salon chcesz połączyć z jadalnią, czy może wolisz oba pomieszczenia wydzielić. Wskaż, jaki styl Ci się podoba i jakie kolory oraz dekoracje lubisz. Może jesteś minimalistą? A może wolisz, gdy pomieszczenie jest ciepłe i przytulne. Pamiętaj, żeby zawsze jasno określić swoje wymagania projektantowi wnętrz. To znacznie ułatwi mu pracę.

Efekty pracy projektanta na ostatnim etapie projektowania koncepcyjnego

Analiza potrzeb klienta to dopiero początek naszej współpracy. Ale od tego momentu możesz skupić się na innych zadaniach. My zajmiemy się projektowaniem Twojej przestrzeni. Przedstawimy Ci różne warianty układu pomieszczeń. Zwykle są to 2 lub 3 koncepcje, by łatwiej było wybrać ostateczne rozwiązanie. Oczywiście możesz również wybrać po kilka rozwiązań z każdej koncepcji. Nasz projektant wnętrz pomoże Ci ułożyć je w spójną całość.