Aranżacja wnętrz nieruchomości
Dobra aranżacja wnętrz sprawia, że mieszkańcom danej nieruchomości wygodnie się w niej mieszka. Właściwie zaprojektowane wnętrze to naszym zdaniem coś więcej niż tylko dobrze dobrane materiały, eleganckie meble czy stylowe dodatki. Naszym zdaniem wnętrze ma służyć mieszkańcom, a więc najważniejsza jest funkcjonalność, atmosfera i wyjątkowy klimat. Dlatego wyjątkowo uważnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych Klientów, aby nasze projekty rzeczywiście były dopasowane do Państwa potrzeb. Nasze projekty aranżacji wnętrz przygotowujemy w dwóch etapach, o których bardziej szczegółowo piszemy poniżej.
Etap I. Aranżacja wnętrz – projekt koncepcyjny
Ogólna koncepcja aranżacji wnętrz od strony funkcjonalnej i estetycznej.
Zawiera analizę stanu istniejącego oraz opracowanie zagospodarowania wnętrza od strony funkcjonalnej i estetycznej. Projekt koncepcyjny powstaje w ścisłej współpracy z Inwestorem, uwzględniając jego indywidualne potrzeby i preferencje – zawiera:
- inwentaryzację wnętrza;
- różne warianty układu pomieszczeń, rozmieszczenia mebli i sprzętów w postaci rysunków oraz rzutów 2D;
- w zależności od możliwości wnętrza dwie (2) lub trzy (3) koncepcje aranżacji do wyboru.
Zamawiający, na podstawie dostarczonych aranżacji, wybiera jedną koncepcję lub może poprosić o połączenie pomysłów z wybranych koncepcji w jeden ostateczny układ.
Etap II. Szczegółowy projekt wnętrz
Szczegółowa koncepcja aranżacji wnętrz wraz ze schematami instalacji, zestawieniem materiałów i koordynacją dostaw. Dokumentacja techniczna zawiera rysunki wszystkich elementów projektowanej przestrzeni. Projekt szczegółowy jest niezbędny Inwestorowi do przeprowadzenia wszystkich niezbędnych zmian i modyfikacji – zawiera:
- ogólny rzut aranżacyjny;
- pełen układ funkcjonalny w postaci rzutów i przekrojów;
- rzut sufitów podwieszanych i zabudowy z płyty g-k;
- schemat przyłączy instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych;
- projekt i dobór posadzek (kamienie naturalne, parkiety, wykładziny itd.);
- projekt łazienki i kuchni wraz z doborem ceramiki i armatury sanitarnej;
- zestawienie stolarki drzwiowej wewnętrznej;
- detale elementów i rozwiązań niestandardowych (meble unikatowe, wnęki, biblioteka);
- projekt szaf i garderób;
- projekt kominka;
- zestawienie potrzebnych materiałów wraz z adresami punktów sprzedaży;
- koordynacja zamówień i dostaw materiałów oraz wyposażenia.
Informacje o wykonawcach, producentach, dystrybutorach materiałów wykończeniowych oraz elementów wyposażenia wnętrza to podstawa do zamawiania materiałów oraz rozpoczęcia prac budowlano-wykonawczych. W przypadku projektowania wnętrz użyteczności publicznej dostarczane są projekty rozszerzone o projekty branżowe (elektryczny, wodno-kanalizacyjny, wentylacyjno-klimatyczny, instalacji alarmowej, technologii kuchni) wraz z niezbędnymi opiniami rzeczoznawców (Sanepidu, Inspektora Bezpieczeństwa i higieny pracy oraz Przepisów przeciwpożarowych).
Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Szczecinie. Zasięgiem działania obejmujemy również Stargard, Kołobrzeg, Gryfino oraz Goleniów.